XIX edycja Festiwalu Nauki i Sztuki

Uprzejmie informuję całą społeczność akademicką, szkolną i pozaszkolną, że J.M. Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach – prof. dr hab. Tamara Zacharuk, wyraziła zgodę na zorganizowanie w dniach 19-22.10.2017 r., dziewiętnastej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki.

Mając zgodę i rektorskie wsparcie, w imieniu komitetu organizacyjnego zapraszam wszystkich zainteresowanych pracowników i studentów, dotychczas z nami współpracujących i nowych Partnerów, do składania propozycji wykładów, pokazów, ćwiczeń, seminariów, wystaw, sesji tematycznych i konferencji, które chcielibyście Państwo zrealizować w programie festiwalu. Zaproszenie jest kierowane nie tylko do środowiska akademickiego naszego miasta. Nawiążemy chętnie programową współpracę z Partnerami z zewnątrz, w tym z towarzystwami naukowymi, szkołami, instytucjami, organizacjami, które chciałyby aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach i przeprowadzeniu festiwalu. Każdy, kto ma dobry pomysł i chciałby zrealizować go w ramach festiwalowego upowszechniania wiedzy, będzie mile widziany. Organizatorom, zależy szczególnie na różnorodności dziedzin i dyscyplin naukowych oraz form przekazu wiedzy, ponieważ w różnorodności tkwi tajemnica powodzenia tej edukacyjnej imprezy. Tych, którzy chcieliby wesprzeć Festiwal materialnie proszę: zostań mecenasem tej szlachetnej imprezy - to doprawdy prawdziwy zaszczyt!

Zorganizujmy wspólnie kolejny Festiwal Nauki i Sztuki! Do „dwudziestki” jest coraz bliżej. Zbiegnie się ona w czasie z pięćdziesiątymi urodzinami naszego Uniwersytetu, w roku 2019.

W latach ubiegłych apelowałem do akademickiej społeczności, a w tym roku apel powtarzam: „Oprawmy naszą wiedzę w festiwalowe ramy i zaprezentujmy ją społeczeństwu naszego miasta i regionu. Niech przyciągnie tłumy osób zainteresowanych własnym intelektualnym rozwojem”. Zapraszam zainteresowane osoby do programowej i organizacyjnej współpracy. Z pozdrowieniem - Ryszard Kowalski

Ważna uwaga. Propozycje do programu można zgłaszać nie później niż do 8 września 2017 r. Wcześniejsze zgłoszenie ułatwi pracę nad konstrukcją programu, dlatego bardzo o to proszę.

DOC fileFormularz zgłoszeniowy (do pobrania)
Dane kontaktowe koordynatora z ramienia UPH:
dr Ryszard Kowalski,
Instytut Biologii,
Bolesława Prusa 12, 08-110 Siedlce.
Tel. 25 6431206, 602688622,
www.festiwal.uph.edu.pl
Jesteśmy także na Facebooku