Uprzejmie informuję, że J.M. Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach – prof. dr hab. Tamara Zacharuk, wyraziła zgodę na zorganizowanie w dniach 20-23.10.2016 r., osiemnastej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. Termin ten zaakceptowała także J.M. Rektor Collegium Mazowia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach dr Bożena Piechowicz, wyrażając chęć partnerskiej współpracy programowej i organizacyjnej.

Mając zgodę i rektorskie wsparcie, w imieniu komitetu organizacyjnego zapraszam wszystkich zainteresowanych, dotychczas z nami współpracujących i nowych Partnerów, do składania propozycji wykładów, pokazów, ćwiczeń, seminariów, wystaw, sesji tematycznych i konferencji, które chcielibyście Państwo zamieścić w programie festiwalu. Zaproszenie jest kierowane nie tylko do środowiska akademickiego naszego miasta. Nawiążemy chętnie programową współpracę z Partnerami z zewnątrz, w tym ze szkołami, instytucjami, organizacjami, które chciałyby aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach i przeprowadzeniu festiwalu. Każdy, kto ma dobry pomysł i chciałby zrealizować go w ramach festiwalowego upowszechniania wiedzy, będzie mile widziany. Organizatorom, zależy szczególnie na różnorodności dziedzin i dyscyplin naukowych oraz form przekazu wiedzy, ponieważ w różnorodności tkwi tajemnica powodzenia tej edukacyjnej imprezy. A jeśli naszym festiwalem zainteresuje się jakiś sponsor - powitamy go z radością. Zostać mecenasem tak szlachetnej imprezy to doprawdy prawdziwy zaszczyt!

Zorganizujmy wspólnie kolejny Festiwal Nauki i Sztuki! Ta edycja będzie szczególna bowiem osiemnasta. W naszej kulturze „osiemnastka" jest magiczną liczbą kojarzoną z przekroczeniem granicy dorosłości i osiągnięciem społecznej dojrzałości. Przez analogię można więc stwierdzić, że Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach uzyskuje w tym roku pełnoletność. Warto to uczcić bogatym i dojrzałym programem! Wspólnym wysiłkiem z pewnością nam się to uda. W ubiegłym roku apelowałem, a w tym roku apel ten powtarzam: „Oprawmy naszą wiedzę w festiwalowe ramy i zaprezentujmy ją społeczeństwu naszego miasta i regionu. Niech przyciągnie tłumy osób zainteresowanych własnym intelektualnym rozwojem". Zapraszam zainteresowane osoby do programowej i organizacyjnej współpracy. Ryszard Kowalski

Ważna uwaga. Propozycje do program można zgłaszać nie później niż do 9 września 2016 r. Wcześniejsze zgłoszenie ułatwi pracę nad konstrukcją programu, dlatego bardzo o to proszę.

Dane kontaktowe koordynatora z ramienia UPH: dr Ryszard Kowalski, Instytut Biologii,
ul. Bolesława Prusa 12, 08-110 Siedlce. Tel. 25 6431206, 602688622, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.festiwal.uph.edu.pl
Jesteśmy także na Facebooku.